About me

This is a personal blog page. I’m interested in electronics since my early childhood. I have a strong ability to learn deeply about almost any new field and technology. 

Öncelikle kendimi kelimler ile tanımlarsam meraklı, maker, heycanlı, keyifli,  mühendis (adayı), keşifci birisiyim diyebilirim. Bilgisayar ile henüz 8 yaşımda iken (1997) annemin çalıştığı Ege Üniversitesi Fen Fakültesinde tanışmam ile elektronik bilimine olan merakım hızlıca artmıştır.

İlk okul ve Orta okul yıllarımda Tübitak’ın neredeyse tüm bilim kitaplarını Babamın bize ilgi duyurması ile okumuş ve bilime olan merakımı daha da derinleştirmiştir. Neredeyse hergün ev de bir çok Fen deneyleri yaparak vaktimi geçiriyordum. Evin tüm duvarlarında çeşitli yaptığım projelerin bant izleri veya evdeki kap kacaklara verdiğim kalıcı hasarlar ile bilimsel deneyler yapmaktaydım ve bu beni çok mutlu yapıyordu.

Bir gün evimizin yakınlarındaki D&R’da gezerken bulduğum Elektronik Kitabı hayatıma yön vermiştir. İçerisinde direncin, kondansatörün, bobinin, ledin ve breadboardun ne olduğunu lehim yapma teknikleri gibi temel elektronik elemanlarını anlatan harika bir kitaptı ve beni büyülemişti. Bu durum beni Meslek seçimimi lise yıllarında yapmama ve Lise, Üniversite gibi tercihlerime hep ilk sıradan girmeme yön verdi. Okul hayatım boyunca hep ilk tercihlerimi kazandım ve şuanda İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme mezunuyum. Lise yıllarında ve Üniversite yıllarında bir çok farklı yarışmada dereceler elde ettim.

İlk girişimim hosting satışı yaparak kazandığım 15 yaşından itibaren web tasarımı, müşteri takip programı, e-ticaret sitesi, kurumlara özel yazılımlar(visual basic .net), sql server veri tabanı uygulamaları ve Liseden edindiğim bilgiler eşliğinde merakımla robotik alanında bir çok projenin içerisinde yer aldım.

Başarılı ve başarısız bir çok projeden kendime göre tecrübelerim oldu.

Blog yazma isteğim uzun zamandır vardı sanıyorum bir dönem sürekli yazıyor olacağım herhangi bir beklentim yok. İzlenimlerimi paylaştığım bir yazı tahtası olacaktır.

Sağlıcakla kalın..

Mert Kahyaoğlu